spotkania w bibliotece

Od września br. w każdy poniedziałek odbywają się spotkania, podczas których panie wymieniają opinię na temat przeczytanych książek, przeglądają czasopisma, a także dzielą się doświadczeniami i przepisami kulinarnymi. Czas w bibliotece umilają im również gry planszowe. Niezwykle interesujące są rozmowy o ziołach i ziołolecznictwie. Jak mówi stare ludowe powiedzenie: ,,Chorób jest wiele – na każde jest ziele”. Wiedzę o roli ziół w życiu człowieka można poszerzyć z dostępnej w bibliotece literatury i tak, na przykład czytając dowiadujemy się na co dobra jest mięta, kiedy warto sięgnąć po melisę, w jakich schorzeniach nieoceniona jest morwa biała, co pomoże na ból zęba oraz jak wspaniale działa korzeń żywokostu.