Gminny Dzień Kultury

Thomas Merton – amerykański pisarz i poeta powiedział, że „ Sztuka pozwala nam jednocześnie odnaleźć się i zatracić”. Człowiek, który tworzy odnajduje swój własny wszechświat i dzieli się nim z innymi. Dzieli się radością i delikatnością własnych myśli . Dzięki temu nasz świat się ubogaca, namnaża ferią barw, dźwięków, słów, które kiełkują w sercach i powodują, że widzimy i czujemy  więcej. Stowarzyszenie Miłośników Kultury Kujawskiej Sami Swoi wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Rojewie poprosili twórców z terenu gminy Rojewo, aby w jednym miejscu i czasie spotkał się talent, pasja, praca. Wysłuchaliśmy:

– wokalnych występów pani Natalii Dombek-Róg, Zuzanny Kusiewicz oraz zespołu ludowego Nasze Kujawy,

– poezji Krystyny Dymet, Alicji Jakubowskiej, Wandy Świerczyńskiej, Haliny Dymet,

– gry na akordeonie Michała Kusiewicza w towarzystwie nauczyciela Pana Janusza Kmiecia oraz na klawiszach Stasia Marczaka .

Obejrzeliśmy piękne tańce w wykonaniu Hanii Dzierżanowskiej i jej partnera Marcina Borząckiego oraz zespołu ludowego Kujawskie Słoneczka.

Dodatkową atrakcją była możliwość zapoznania się z pracami malarskimi, haftem kujawskim, szydełkowymi skarbami, które otaczają nas i zapraszają ze ścian sali. Wśród prac znalazły się obrazy pani Marty Szatkowskiej, pani Krystyny Dymet, Lenki Krzewiny. Haftowane dzieła pani Alicji Jakubowskiej oraz pani Krystyny Czarnoty, rękodzieła pani Danuty Linczak;  fotografie Wiktorii Czajkowskiej, szydełkowe skarby pani Magdaleny Lewandowskiej pani Magdaleny Przybysz .

Podczas eventu na młodych uczestników czekała niespodzianka – malowanie buziek przez panią Natalię Dombek-Róg, bo sztuka ma wiele wymiarów.

Gminny Dzień Kultury – uczta dla zmysłów.