Narodowe czytanie „Nad Niemnem”

Kolejna odsłona akcji Narodowe Czytanie w Gminie Rojewo
W sobotę – 9 września, odbyła się 12. edycja Narodowego Czytania. Wybraną w tym roku lekturą było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. To najbardziej znana powieść autorki, która powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Jest to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w tym roku.
W naszej gminie za przygotowanie merytoryczne i logistyczne tego ogólnopolskiego wydarzenia czytelniczego odpowiadały: nasza szkolna biblioteka oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rojewie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rojewskiej odsłony Narodowego Czytania.
Wiemy już, że w przyszłym roku lekturą Narodowego Czytania będzie „Kordian” Juliusza Słowackiego.
Do zobaczenia za rok!
Zapraszamy na fotorelację!

https://fb.watch/m_w_cY2wxO/