Lato w bibliotece

7 lipca 2022 r. w Filii bibliotecznej w Rojewicach zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci. Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Wraz z panią Agnieszką i panią Iwoną z SZOiK Rojewo zabraliśmy dzieci na plac zabaw. Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu dawały wiele radości i nauczyły dzieci współpracy w grupie. Największą atrakcja okazały się bańki mydlane. Zadaniem każdego z uczestników było wykonanie jak największej bańki, co było nie lada wyzwaniem.

Po powrocie do biblioteki malowaliśmy, kolorowaliśmy oraz robiliśmy zwierzątka z plasteliny. Dzieci tego dnia miały także okazję oglądać bajki z wykorzystaniem rzutnika. Przeniosły się one w czasie do lat dzieciństwa swoich rodziców.  Mogły zapoznać się z działaniem  rzutnika oraz z  „bajkami na kliszę”, które czytała Pani z biblioteki.  Wszyscy z  ciekawością oglądali  wyświetlane ilustracje do następujących bajek: ,,Czerwony Kapturek” oraz „Królewna Śnieżka”.  Dzieci bardzo chętnie słuchały, ponieważ pierwszy raz spotkały się z taką metodą oglądania bajek.

Na koniec zajęć każdy uczestnik został poczęstowany czekoladką, aby uczcić Światowy Dzień Czekolady.