Biblioteka – świat w jednym miejscu. Podróż do Indonezji

Kolejny przystanek naszego Tygodnia Bibliotek był niezwykle egzotyczny i kolorowy!

Realizując hasło „Biblioteka-świat w jednym miejscu” zabraliśmy naszych czytelników do Indonezji.

Pani Laura Kozubowska, która  kilka lat mieszkała w tym barwnym kraju,  opowiedziała dzieciom ciekawostki o kulturze i zwyczajach Indonezyjczyków .

Dowiedzieliśmy  się między innymi czym jest metoda barwienia tkanin zwana batik, który  w roku 2009 został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Dużą frajdą dla dzieci było przymierzanie oryginalnych indonezyjskich strojów.

Nasi goście mogli obejrzeć filmy z podróży pani Laury oraz nauczyć się kilku słów w języku indonezyjskim.

Młodsze dzieci uczyły się nawet śpiewać piosenki w tym niezwykle trudnym dla Europejczyka języku.

Bardzo dziękujemy pani Leurze za przyjęcie zaproszenia i za zabranie nas do południowo-wschodniej Azji:)