Rozstrzygnięcie konkursu „Mój przyjaciel Miś”

Dnia 30 listopada 2020 r. został rozstrzygnięty konkurs pt. „ Mój przyjaciel MIŚ”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rojewie – Filia w Rojewicach. Konkurs został ogłoszony na bajecznie prostych zasadach: trzeba było wykonać dowolną techniką  pracę plastyczną obrazującą MISIA.

Konkurs adresowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych jak i klas 1-3. Prace oddane przez młodych plastyków  były wykonane na wysokim poziomie, wyrażały ich pomysły w bardzo atrakcyjny sposób i charakteryzowały się m. in. różnorodnością technik: wyklejanie, kolorowanie i malowanie. Dwie prace są wykonane ze styropianu i jedna z foli bąbelkowej.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu zostali:

• Odział przedszkolny

I miejsce – Wojciech Marczak kl. 0a – Szkoła Podstawowa w Rojewicach

II miejsce – Lidka Kinal kl. 0a – Szkoła Podstawowa w Rojewicach

III miejsce – Piotr Ziemkiewicz kl. 0b – Szkoła Podstawowa w Rojewicach

• Klasy 1-3

I miejsce – Hanna Matyszewska kl. I – Szkoła Podstawowa w Rojewie

II miejsce – Stanisław Marczak kl. II – Szkoła Podstawowa w Rojewicach

III miejsce – Blanka Kinal – Szkoła Podstawowa w Rojewicach

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Pozostali uczestnicy konkursu: Sandra Wasila – Przedszkole Rojewo grupa „Motylki”, Zofia Sipiorska kl. 0b – Szkoła Podstawowa Rojewice, Amelia Włodarska kl. 0b – Szkoła Podstawowa Rojewice, Jan Kujawiński kl. I – Szkoła Podstawowa Rojewice, Michał Maciejewski kl. I – Szkoła Podstawowa Rojewice, Lena Daroszewska kl. I – Szkoła Podstawowa Rojewice, Aleksandra Cieślak kl. I – Szkoła Podstawowa Rojewice, Monika Tybuszewska kl. II – Szkoła Podstawowa Rojewice, Wiktoria Przybyła kl. I – Szkoła Podstawowa Rojewice  otrzymują drobne upominki  za udział w konkursie, które można odbierać w Gminnej Bibliotece Publicznej – Filia Rojewice.

GRATULACJE !!!!!!!!!

Autor: K. Ziarniecka