Nowości czytelnicze

 Gminna Biblioteka Publiczna w Rojewie  otrzymała w bieżącym roku dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych z Programu Biblioteki Narodowej w ramach Programu Wieloletniego “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” . Z dotacji zostały zakupione książki dla wszystkich grup wiekowych.
Prz
ygotowując się na długie zimowe wieczory wybraliśmy dla naszych Czytelników sporo ciekawych nowości wydawniczych.   

 

 

 

 

„Iluzjonista” to już druga książka, której bohaterem jest ekscentryczny Gerard Edling. Remigiusz Mróz serwuje Ci czytelniczy koktajl: zagadkowa historia, charakterystyczny bohater, tajemnice z przeszłości… A to wszystko doprawione potężną dawką akcji i napięcia.

Gerard Edling, zanim zwolniono go dyscyplinarne, był prokuratorem. Jest specjalistą od kinezyki, czyli interpretowania komunikacji niewerbalnej. Właśnie dlatego często jego pomoc jest potrzebna policji.

W Opolu na jednym z kąpielisk zostają znalezione zwłoki. Zastanawiające jest to, że policja odkrywa na ciele podpis, który już kiedyś widywano. Sprawa przypomina tę, którą Gerard Edling prowadził 30 lat temu, dlatego to właśnie ON może teraz pomóc prokuraturze. Niepokojące okazuje się to, że akta tej dawnej sprawy zaginęły, a osoby, które mogłyby rzucić nieco światła na przeszłość, znikają w tajemniczych okolicznościach.

W 1988 roku opinią publiczną wstrząsnęła seria zagadkowych morderstw. Okoliczności tych zabójstw były bardzo tajemnicze. Morderca zwodził śledczych, dokonywał zabójstw w taki sposób, żeby dowody świadczyły o winie innych osób.  Jednak wszystkie zbrodnie łączyło to, że na ciele każdej z ofiar znaleziono wypalony symbol, znak zapytania. Mordercę nazwano Iluzjonistą i w latach 80. Gerardowi Edlingowi udało się go złapać. Został osądzony i skazany. Czy to możliwe, że wtedy popełnił błąd?

 

Po zamachu pod sejmem Polska znalazła się na skraju anarchii. Konstytucja nie przewiduje, kto powinien przejąć władzę, a do walki o nią gotowe są stanąć wszystkie siły polityczne. W sytuacji poważnego kryzysu rozpoczyna się najbardziej bezkompromisowa kampania wyborcza w historii.

Tymczasem zaczynają pojawiać się dowody na to, że zamach był jedynie elementem większego spisku. Ten, kto odkryje prawdę, zdobędzie władzę absolutną…

 

 

 

 

 

“Boska proporcja” to powieść, w której trup ściele się gęsto, a zagadkom nie ma końca.

Sprawdź, kto jest zabójcą i co wspólnego ma z zabójstwami ciąg Fibonacciego.

“Boska proporcja” to pierwsza z powieści Piotra Borlika. W palmiarni Parku Oliwskiego zostają znalezione zwłoki młodej i bardzo atrakcyjnej dziewczyny. Jej ciało zostało spreparowane i zaaranżowane w przerażający, choć niezwykle artystyczny sposób. Zwłoki zostały przytwierdzone do jednej z największych palm. Sprawą tą zajmuje się komisarz gdańskiej policji, Agata Stec, ekstrawertyczka, kobieta z charakterem, choć mocno rozchwiana emocjonalnie i niestroniąca od alkoholu. Nawet nie korzystając z pomocy profilera nietrudno wydedukować, że sprawcą zbrodni jest człowiek dokładny, skrupulatny i bardzo cierpliwy, co pozwala sądzić, że nie jest to jego ostatnie słowo i należy spodziewać się kolejnych, równie makabrycznych dzieł sztuki.

Jedną z pierwszych osób obecnych na miejscu zbrodni jest Robert Mazur. Różni się ON od innych gapiów tym, że ma na swoim koncie zabójstwo i wyrok, a obecnie znajduje się pod opieką terapeuty, który pomaga mu zapomnieć o traumach z przeszłości. Czy znalazł się na miejscu zbrodni przypadkiem? Komisarz Agata Stec nie wierzy w takie przypadki i to właśnie Roberta Mazura typuje na głównego podejrzanego. W śledztwie wspiera ją nieoficjalnie brat, wybitny psycholog i psychoanalityk, Artur Kamiński. Czy tak pozostanie, gdy pani komisarz odkryje, że podejrzany jest jednym z pacjentów jej brata? Czy kolejne zbrodnie okażą się dziełem tego samego sprawcy?

“Boska proporcja”, wciągający od pierwszego zdania kryminał, to początek trylogii Piotra Borlika. Kolejne tomy noszą tytuły “Materiał ludzki” oraz “Białe kłamstwa”.

“Materiał ludzki” to druga część cyklu kryminalnego o trójmiejskiej policjantce Agacie Stec.

Główny świadek w sprawie morderstwa w parku Oliwskim znika. W niewielkiej kaszubskiej wiosce dokonane zostaje makabryczne odkrycie.

Sprawa zagadkowego morderstwa w gdańskim parku Oliwskim dobiegła już końca, ma ona nieoczekiwane następstwa. Główny świadek znika w tajemniczych okolicznościach, a jest to przecież mężczyzna, którym komisarz Agata Stec interesuje się z przyczyn nie tylko zawodowych. Policjantka chce go odnaleźć za wszelką cenę. Mnożące się pytania i wątpliwości sprawiają, że jej kolejne kroki stają się coraz bardziej desperackie. Tymczasem Agata trafia na jeszcze jedną, makabryczną sprawę. W niewielkiej kaszubskiej wsi ktoś przywiązał do pali dwie młode kobiety, a ich ciała oplótł kwitnącymi powojnikami. Agacie udaje się uratować życie jednej z nich. Kobietą zaczyna interesować się brat policjantki, psycholog Artur Kamiński.

“Materiał ludzki” to druga część cyklu kryminalnego, którego główną bohaterką jest policjantka Agata Stec. To znakomicie napisany thriller z doskonale skonstruowaną intrygą i wartką, sensacyjną fabułą. Powieść napisaną w iście filmowym stylu czyta się zaskakująco dobrze. To ogromna porcja emocji, zaskakujących zwrotów akcji i misternie stopniowanego napięcia. Idealna propozycja na lekturę podczas długiej podróży. Od tej książki po prostu nie zdołasz się oderwać!

„Białe kłamstwa” to już ostatnia powieść o kontrowersyjnej policjantce z gdańskiego wydziału śledczego, Agacie Stec.

Główna bohaterka tym razem podejmuje ryzykowną grę o prawdę z własnym bratem, psychologiem Arturem Kamińskim.

Gdyński biznesmen Jacek Biernat był osobą wyjątkowo bliską Agacie Stec. Był też ważnym świadkiem w śledztwie po serii makabrycznych morderstw, które wstrząsnęły mieszkańcami Gdańska. Tak więc gdy właśnie ON również pada ofiarą zbrodni, komisarz Agata Stec przeżywa prawdziwy szok. Szok tym większy, że sama znajduje się w kręgu podejrzanych i mimo braku przekonujących dowodów trafia do aresztu śledczego. Nie ma pieniędzy na opłacenie horrendalnie wysokiej kaucji ustanowionej przez prokuratora, zmuszona jest zatem skorzystać z pomocy brata, psychologa Artura Kamińskiego. Ten specjalizuje się w pracy z psychopatami, a rola, jaką odegrał w ostatnich wydarzeniach, staje się coraz bardziej podejrzana. Agata Stec postanawia podjąć ryzykowną grę z własnym bratem – mimo wszystko pragnie wymierzyć mu sprawiedliwość. Nie ma bladego pojęcia o tym, co tak naprawdę się dzieje i czyje sekrety kryją się za wszystkimi zagadkowymi zdarzeniami.

„Białe kłamstwa” to już ostatnia powieść o kontrowersyjnej policjantce z gdańskiego wydziału śledczego, Agacie Stec. Stanowi błyskotliwe zwieńczenie trylogii, w której ogromny nacisk położono zarówno na sensacyjną akcję oraz kryminalne intrygi, jak i na psychologiczne tło wydarzeń i działań bohaterów. Powieść przepełniona jest mroczną, niekiedy niemal gęstą od grozy atmosferą. To pozycja obowiązkowa dla wielbicieli cyklu i dla wszystkich miłośników polskiej prozy kryminalnej w ogóle!

 

Czy ciało na plaży i nagłe wyjście z więzienia byłego policjanta mogą być ze sobą powiązane?

Młoda dziennikarka wpada na trop intrygi na dużą skalę i postanawia zaufać swojemu instynktowi. Zanurza się w kryminalny świat, o którego istnieniu nie miała pojęcia. Od tego momentu jej życie również jest w niebezpieczeństwie.

„Zapłacz dla mnie” to powieść kryminalna wydana w roku 2020. Jej akcja toczy się w Sopocie, a rozpoczyna ją odnalezienie na plaży ciała nastolatki. Brutalnie zamordowana dziewczyna okazuje się uczennicą elitarnego liceum. Poza tym ktoś pozbawił ofiarę części skóry na łydce, a policja dodatkowo odnajduje obcy naskórek pod paznokciami. W toku śledztwa udaje się ustalić, że należy ON do jednego ze szkolnych kolegów dziewczyny, który od razu zostaje aresztowany. Mniej więcej w tym samym czasie z więzienia warunkowo zwolniony zostaje Jakub Ramon – były funkcjonariusz policji skazany wcześniej na 20 lat odsiadki za zabójstwo partnera.

Młoda dziennikarka Aśka Jaworska ma przeczucie, że obie sprawy są powiązane. Okoliczności skazania, jak i późniejszego uwolnienia Ramona są dla bohaterki bardzo tajemnicze. W gazetach sprzed dwóch dekad ciężko znaleźć wartościowe informacje na ten temat, a i współczesne media nie wykazują dużego zainteresowania.

Tymczasem z aresztu wychodzi oskarżony o zabójstwo uczeń, a sprawą zajmuje się adwokat, który nie może poszczycić się nieposzlakowaną opinią. Pomimo licznych ostrzeżeń Jaworska postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że właśnie włączyła się do bardzo niebezpiecznej gry, w której ludzkie życie nie przejawia żadnej wartości. Dziennikarka staje w obliczu wyzwania – musi stać się kimś więcej niż tylko pionkiem.

 

 

Gdańska policja otrzymuje zgłoszenie o grupie błąkających się po ulicy dzieci w identycznych ubraniach. Okazuje się, że wszystkie były od dawna poszukiwane, ale poza tym nic ich nie łączy – są w różnym wieku, zaginęły w różnym czasie, w różnych miejscach i w różnych okolicznościach, które wciąż pozostają dla policji nierozwiązaną zagadką. Dzieci zgodnie twierdzą, że od czasu porwania nic nie pamiętają. Początkowa euforia rodziców powoli zmienia się w podejrzliwość i nieufność wobec odzyskanych dzieci – zmienionych, zupełnie nieprzypominających niewinnych pociech sprzed lat. Wkrótce wyłania się kolejna okoliczność: wszystkie panicznie boją się ciemności.

 

 

 

 

Zmarli zawsze zabierają tajemnice do grobu. Tym razem zrobili wyjątek.

Gdyby to był idealny związek, Anna jeszcze długo nie wyszłaby z żałoby po wypadku męża i pasierbicy. Ale to nie było idealne życie. Ani idealne małżeństwo. Anna bowiem nie była idealną żoną i macochą. W pogoni za szczęściem mogła znieść wiele, jednak śmierć bliskich zniszczyła wszystko z siłą sztormu.

Żałobnica, piękna kobieta po trzydziestce, dziedziczy po śmierci męża świetnie prosperujące przedsiębiorstwo i spory majątek. Niestety skrywane głęboko tajemnice po latach wypływają na wierzch i Anna orientuje się, że ktoś zaczyna manipulować jej życiem. Kobietę zalewa fala strachu, ale zanim wpadnie w nieprzeniknioną toń, będzie musiała stawić czoła mrocznej przeszłości. I zrobi to. Tym bardziej, że ukrywa jeszcze jeden sekret…

Hipnotyzujący thriller o samotności, sile rażenia kłamstw i toksycznej przyjaźni, która karmi żądzę zemsty.

 

 

Kolejny głośny kryminalny thriller tego roku! Alicja Sinicka, autorka licznych bestsellerów, powraca z najnowszą książką, która z pewnością zadowoli miłośników kryminalnych zagadek.

Sięgnij po „Służącą” i wybierz się w podróż do mrocznego świata, z którego nie ma ucieczki…

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia – mimo starań, i tak padasz ofiarą niebezpiecznej gry. To właśnie spotkało właśnie młodą Julię: staranną, zorganizowaną dziewczynę, którą od zawsze cechowała pedantyczność. Nienawidziła bałaganu, zawsze porządkowała swoje rzeczy; przekształciła zamiłowanie do sprzątania w sposób na życie. W przeciwieństwie do swojej siostry nie wybrała się na studia – postanowiła założyć swój mały biznes, oferując usługi porządkowe.

Jej profesjonalność i dokładność w każdym szczególe sprawiły, że Julia bez problemu znajdowała nowych klientów. Aż do czasu, gdy jedni z nich zapragnęli mieć ją na wyłączność…

Ofertą dziewczyny zainteresowali się Państwo Borewscy. Już pierwszego dnia Julia otrzymuje od nowych klientów propozycję – ma zamieszkać wraz z nimi. Młoda sprzątaczka stanowczo odmawia, jednak nie oznacza to końca jej problemów. Pewnego dnia, podczas generalnych porządków na strychu, niespodziewanie odkrywa tajemniczą szafę – w jej wnętrzu wiszą same czarne suknie z białymi mankietami. Dziwna sytuacja zaczyna zastanawiać Julię. Niedługo później to właśnie ona staje się ofiarą tej dziwnej i tajemniczej gry Borewskich. Jakie piekło zgotowali Julii oprawcy? Czy dziewczyna poradzi sobie w tej nierównej walce?

„Służąca” to niezwykle wciągający thriller prosto od Alicji Sinickiej. Książkę cechuje zaskakująca fabuła z nieprzewidywalnym zakończeniem – autorka zadbała o to, by Czytelnik doświadczył szerokiego wachlarza emocji.

 

“Stażystka” łączy w sobie elementy romansu i thrillera psychologicznego.

Młoda stażystka zostaje uwiedziona przez własnego szefa. Tyle że jej dwie poprzedniczki zaginęły, a ciało jednej z nich właśnie znaleziono.

Klaudia Neter aplikuje na staż w firmie Marka Skalskiego. Doskonale wie, że może się to okazać dla niej przepustką do lepszej przyszłości. W oczach Ewy Skalskiej, żony Marka, Klaudia wydaje się wprost wymarzoną kandydatką. Dziewczyna z pewnością zdoła zaintrygować jej męża. Ewa wie, jakie włosy i jaki kolor oczu ma mieć nowa stażystka. Wie, że Marek kolejny raz ją zdradzi…

Wystarczy niewiele czasu, by Klaudia zorientowała się, w jak dziwną i niebezpieczną grę dała się uwikłać. Postanawia z tym skończyć. Tymczasem w Oławie zostają znalezione zwłoki jednej z dwóch zaginionych dziewczyn, które wcześniej pracowały w firmie Skalskiego. Nowa stażystka zaczyna obawiać się o własne życie. Czyżby Klaudia miała być kolejną ofiarą? Skąd jednak ma nadejść morderczy cios?

“Stażystka” to zaskakujący od początku do końca  thriller psychologiczny. Wartka, trzymająca w napięciu akcja nie pozwala oderwać się od lektury, a zakończenie na zawsze już pozostanie w pamięci Czytelnika. Powieść ta jest znakomitym połączeniem tak zwanej literatury kobiecej i sensacyjnego kryminału.  Sprawia to, że “Stażystka” okazuje się powieścią wprost kipiącą od emocji. Dzięki nim każdy z długich wieczorów nadchodzącej zimy może zmienić się w pasjonującą i niebezpieczną zarazem przygodę.

 

Thriller retro. Początek drugiej wojny światowej. W tle rozgrywka wywiadów, miłość i wojna, kasyna, brawurowe akcje i luksusowe transatlantyki. Trójmiasto, Jastarnia, Gotlandia, Podkowa Leśna, Sztokholm i Warszawa. Powieść, której akcja rozgrywa się w przededniu i w czasie II Wojny Światowej. Fikcyjna fabula została osadzona w autentycznych wydarzeniach tego okresu w Polsce, Szwecji i innych państwach Europy. Świeżo upieczone małżeństwo młodych Amerykanów polskiego pochodzenia przyjeżdża latem 1939 roku do Sopotu, aby spędzić miesiąc miodowy oraz założyć własną wytwórnię filmową. Małżonkowie zostają wplatani w serie niebezpiecznych wydarzeń, a otaczające ich osoby nie są tymi, za które się podają. Jedno z małżonków skrywa tajemnice. Sytuacja wymyka się spod kontroli, wybuch II wojny światowej wszystko komplikuje, a życie pisze scenariusz, który bije na głowę każdą fikcje. „SOPOT 1939” jest debiutem literackim małżeństwa Zofii i Jana Puszkarów. Powieść jest pełna zaskakujących zwrotów akcji, które trzymają Czytelnika w napięciu od początku do samego końca.

 

 

 

 

 

„Dziecko z Auschwitz” to poruszająca opowieść oparta na autentycznych wydarzeniach. Dwie kobiety przyjeżdżają do Auschwitz, by za obozowymi drutami szukać swoich bliskich.

Jest rok 1942. Eva Adami już od sześciu miesięcy nie widziała swego ukochanego męża, Michała, z którym rozdzieliła ją wojna. Eva dowiaduje się, że Michał przebywa prawdopodobnie w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Postanawia udać się tam i poszukać ukochanego za obozowymi drutami. Do obozu przybywa także inna kobieta, Sophie, której rozpacz jest równie wielka: za wszelką cenę pragnie zdobyć informacje o swoim zaginionym dziecku. Eva i Sophie na własne życzenie wkraczają do świata, w którym nie istnieje ludzka godność – gdzie za kromkę chleba można dopuścić się zbrodni i gdzie życie więźniów nie ma żadnej wartości dla obozowych strażników i esesmanów.

„Dziecko z Auschwitz” to opowieść, która poruszy Cię do głębi. Historia dwóch kobiet poszukujących swoich bliskich za obozowymi drutami wstrząsa i na zawsze już zostaje w pamięci. Myśląc o Auschwitz, mamy zazwyczaj przed oczami obraz łapanki, później transportu bydlęcym wagonem i selekcji na obozowej rampie – jedni do gazu, inni do wyczerpującej, morderczej pracy. Podział na śmierć od razu i śmierć na raty. Kto więc mógłby być na tyle szalony, aby z własnej woli przyjeżdżać do oświęcimskiego obozu? A może nie chodzi tu o szaleństwo, ale o miłość, która daje odwagę determinację? „Dziecko z Auschwitz” to właśnie opowieść o sile prawdziwej miłości oraz o nadziei, która zdolna jest przeprowadzić człowieka przez najokrutniejsze nawet piekło. Bo piekłem był bez wątpienia niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau: ogromna, precyzyjnie działająca machina do mordowania setek tysięcy ludzi.

 

Jeśli szukasz książki, która pochłonie Cię bez reszty, przeniesie w czasie i pozwoli oderwać się od codzienności, to „Dziewczyna z Neapolu” będzie idealny wyborem. Razem z główną bohaterką przeżyjesz emocjonującą, niebanalną historię miłosną, osadzoną we włoskim świecie muzyki.

Włoszka Rosanna Menici postanowiła spisać dla syna pamiętnik, wyjaśniający jak trudna była miłość, która połączyła ją i jego ojca. Poznała Roberta jako piękna, młoda kobieta, podczas występu na rodzinnej uroczystości – to spotkanie na zawsze odmieniło jej życie. Zakochała się w dużo starszym mężczyźnie, a on doradził jej, aby rozpoczęła naukę śpiewu.

Po latach Rosanna została najważniejsza solistką słynnej mediolańskiej opery, La Scali. To właśnie tam znowu spotkała Roberta i musiała zmierzyć się z jego trudnym charakterem, a także z presją wywieraną na artystach. Mimo że pojawiła się szansa, aby jej ukochany odwzajemnił uczucie, jakim darzyła go od lat, przeszłość nie dała o sobie zapomnieć. „Dziewczyna z Neapolu” to książka pełna emocji i głębokiego uczucia, opowiadająca o potrzebie miłości w świecie opery.

„Dziewczyna z Neapolu” jest kolejną wciągającą i niezwykle pasjonującą powieścią Lucindy Riley. Książki brytyjskiej autorki wielokrotnie trafiały na listę bestsellerów „New York Timesa” i „Sunday Timesa”, zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i wydane w 38 krajach. Seria „Siedem Sióstr” tej autorki szybko stała się światowym bestsellerem, a pewna hollywoodzka firma producencka wykupiła prawa do zrealizowania serialu na jej podstawie. Inną książką Riley, która podbiła serca Czytelników, jest „Dom orchidei”, sprzedany w nakładzie 2 milionów egzemplarzy.

Pierwszy tom serii „Dom Pod Trzema Lipami”

Na palcu błyszczał diament, w szafie wisiała piękna sukienka, a serce Klary przepełniała radość. Jeszcze chwila i zmieni marzenie w rzeczywistość – uda jej się ułożyć życie, przez które pójdzie pod ramię ze swoim idealnym mężem. Nie to co mama. I babcia. I prababcia. Kobiety z jej rodziny nie miały szczęścia do mężczyzn. I do małżeństwa.

Gdy Paweł tuż przed ślubem „zwraca jej wolność”, Klara uznaje, że to coś więcej niż przypadek lub pech. To musi być fatum. Jak inaczej bowiem wytłumaczyć fakt, że od stu lat żadna Majewska nie wyszła za mąż?

Wyjeżdża do Krakowa, by zająć się mieszkaniem po niedawno zmarłej prababci Emilii. Kamienicę „Pod Trzema Lipami” w 1907 roku wybudował prapradziadek Jan Majewski, ostatni mężczyzna w rodzie. Podróż, która miała być zamknięciem pewnego etapu, nieoczekiwanie staje się niezwykłą wyprawą w miniony czas. Klara odkrywa kolejne tajemnice w rodzinnej historii, próbując spleść z tych złapanych nitek odpowiedzi na dręczące ją pytania.

Czy zanurzona w przeszłości nie przeoczy tego, co los jej teraz podsuwa?

 

Czy można nie cieszyć się na wyjazd do słonecznej Toskanii? Dla Marianny, która najchętniej nie opuszczałaby ukochanej rodzinnej Legnicy, a na wycieczkę jedzie z przyjaciółką zamiast jej niedoszłego męża, wcale nie jest to wymarzony urlop. Fakt, że towarzyszą jej poczucie winy oraz niespełnione marzenia, wcale nie poprawia sytuacji. Przypadkowy atak na jednego z turystów i pomylenie autokarów to dopiero początek szalonych i pechowych wydarzeń na tej wycieczce… Czy nieudolna intryga i ciąg niefortunnych przygód mogą doprowadzić do zakończenia najszczęśliwszego z możliwych? Jak działają na duszę i ciało włoskie słońce, krajobrazy i kuchnia? I czy to prawda, że przyjaźń i miłość pokonują każdą przeszkodę?

 

 

 

 

Porywająca opowieść o uczuciach tak niezwykłych, że mówi się o nich tylko szeptem.

Dla Edyty najważniejsze są książki, które tworzy, oraz jej dorosłe dzieci. Skrycie marzy jednak o wielkim uczuciu. Dla młodszego od niej Jacka liczą się przede wszystkim niezależność i wolność, które zapewniają mu rybacki kuter i słone wody Bałtyku. Niespodziewane spotkanie na plaży wywraca ich życia do góry nogami. Zaskoczeni postanawiają dać szansę rodzącemu się uczuciu. Choć dzieli ich wiele, to nastrojowa atmosfera nadmorskiej miejscowości oraz wspólne spacery brzegiem morza sprawiają, że ich relacja pogłębia się. Przypadek połączył tych dwoje, tylko czy to wystarczy?

Co jednak kiedy wydarzenia z przeszłości i obawy o wspólną przyszłość zakłócą szczęście Edyty i Jacka? Czy mimo przeciwności losu ich miłość ma szansę przetrwać?

 

 

“Jej drugie życie” to fascynująca powieść pełna zwrotów akcji, niespodziewanych zdarzeń i tłumionych emocji.

W tych niepewnych czasach, jakie nadeszły wraz z wybuchem wojny, każdy musi odnaleźć swój sposób na przetrwanie. Co czeka głównych bohaterów powieści?

“Jej drugie życie” to powieść, której akcja rozgrywa się w okresie II wojny światowej. Główną bohaterką jest tutaj Maria, hrabina Łęska. Oprócz niej czytelnik poznaje również profesora Leona Rosenblatta, cenionego i powszechnie znanego historyka sztuki. Oboje muszą zdecydować się na ucieczkę z okupowanego kraju – oboje też ostatecznie trafiają do Londynu. Leon z czasem staje na czele zespołu, który poszukuje polskich dzieł sztuki zrabowanych przez hitlerowców, Maria z kolei podejmuje się współpracy z brytyjskim wywiadem.

Zbliża się koniec 1944 roku – wówczas niespodziewanie pojawia się konieczność wzięcia udziału w skrajnie niebezpiecznej, tajnej misji w Niemczech. Konieczne jest uzyskanie niezwykle istotnych dokumentów, które mogłyby doprowadzić do klęski brytyjskiej Korony. Bohaterowie muszą jakoś poradzić sobie w samym sercu wojennych zamieszek. Nikt nie podejrzewa, co tak naprawdę dzieje się w zamku Waldstein. Czy dawna hrabina i profesor podejmą niebezpieczną grę, o której być może woleliby w ogóle nie wiedzieć?

 

Debiutancka powieść laureata Nagrody Literackiej NIKE 2020.

Napisana przepięknym językiem opowieść o poszukiwaniu miłości i spełnienia, literaturze i życiu, których czasem nie można od siebie oddzielić.

Do sanatorium w Beskidzie Niskim przyjeżdża młody kuracjusz Robert. Chce odpocząć i podreperować zdrowie. Ale czy to się uda, jeśli niemal cały czas dzieli między spotkania z piękną i demoniczną malarką Iwoną oraz intrygującą lekarką Małgorzatą? Na dodatek pogrąża się w lekturze powieści o lwowskim detektywie Jesipowiczu, który staje się jego wiernym towarzyszem i doradcą w miłosnych podbojach.
Po nocy, którą Robert i Iwona spędzają razem, malarka znika i okazuje się, że nikt w sanatorium nie pamięta takiej kuracjuszki. Czy wszystko się tylko Robertowi wydaje? Czy wszystko jest tylko powieścią?

 

 

 

Po sukcesie książki „A ja żem jej powiedziała…” przyszedł czas na kolejną dawkę niezwykłego humoru i cennych rad w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej. „Powrót z Bambuko” ma być swego rodzaju lekiem na bolączki dnia codziennego – ma pozwolić nam śmiać się i płakać, oczyścić się z naszych lęków, a przede wszystkim choć na chwilę zapomnieć o wszystkim, co dotychczas spędzało nam sen z powiek.

Autorka w charakterystyczny dla siebie sposób obśmiewa „mądrości” głoszone przez autorytety, sławy mówiące nam, jak powinniśmy żyć, jak wyglądać, co jeść i co nosić. Uwypukla tym samym nasze przywary, dzieli się z Czytelnikami swoim życiowym doświadczeniem i mówi wprost – „Nie wahajcie się użyć własnego życia, by żyć, jak wam się podoba”.

W tej książce możemy przejrzeć się jak w krzywym zwierciadle. W chwili gdy wydaje nam się, że świat zwariował i nigdy już nie będzie normalnie, z pomocą przychodzi nam Nosowska, której słowa dodają nam otuchy i nadziei. Zamiast siedzieć i martwić się o to, co będzie jutro, już dziś weźmy swój los we własne ręce i nie przejmujmy się opinią innych.

Każdy z  nas ma jedno życie i powinien je przeżyć w zgodzie z samym sobą. Dla jednych „Powrót z Bambuko” będzie swego rodzaju poradnikiem, instrukcją obsługi tej szalonej rzeczywistości, możliwością spojrzenia na własne życie z innej perspektywy. Dla innych będzie po prostu świetną rozrywką.

 

Sonny Lofthus odsiaduje wyrok w najlepiej strzeżonym więzieniu Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. W kłopoty z prawem popadł po śmierci ojca policjanta. Pewnego dnia jeden z więźniów opowiada Sonny’emu historię, która tragiczne odejście jego ojca przedstawia w zupełnie nowym świetle. Lofthus zaczyna dążyć do odkrycia prawdy.

 

 

 

 

 

Niezwykła historia kobiet osadzona w XX wieku. Prawdziwa opowieść o człowieczeństwie w brutalnych realiach II Wojny Światowej.

Pozycja absolutnie obowiązkowa dla fanów literatury faktu. Każda kolejna strona książki „Zosia z Wołynia. Prawdziwa historia dziewczynki, która ocaliła żydowskie dziecko” to mocniejszy ładunek emocjonalny, który jeszcze długo po lekturze zostaje w pamięci.

Towarzysząc tytułowej Zosi, zmagamy z się wieloma dylematami natury moralnej. W końcu żyje się teraz inaczej niż za czasów II Wojny Światowej. Książka przybliża nam rzeczywistość czasu wojennego w sposób brutalny, a co za tym idzie – niezwykle prawdziwy. Uderzające wydarzenia, jakich Zosia jest świadkiem, bądź bierze w nich udział, potrafią szokować.

Dziewczynka tkwi sama w mieszkaniu, które nie jest jej, a za oknami sypie się w ruinę cały świat. To, co zburzone, zajmuje jeszcze ogień, a na ulicę wkraczają Niemcy, mordujący bez dylematów. Na ulicach grasują bandy UPA, polując na Polaków oraz ludność pochodzenia żydowskiego. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy widzi małe, błagające o ratunek oczy. Błyszczą ostatnią nadzieją w ciemności. Być może to one przechylą szalę tragicznych wydarzeń, mających koniec w Yad Vashem? Być może to, co za chwilę zrobi, sprawi, że Zofia Hołub zostanie ogłoszona Sprawiedliwą wśród Narodów Świata?

Zosia nie jest jedyną bohaterką książki – równie przejmujące losy spotykają Inkę, małą dziewczynkę, której naziści zawyrokowali śmierć. Równolegle opisana zostaje historia Stanki, która razem z rodziną heroicznie ocaliła życie żydowskiego dziecka. Decydując się na jego przygarnięcie i wychowanie, ryzykuje życiem.

 

Szukasz doskonałej książki na deszczowe popołudnie spędzone w domu? Mamy świetną propozycję! Powieść historyczna „Drugi brzeg” Joanny Jax to wspaniale poruszająca i emocjonująca historia rodziny, rozgrywająca się w 1919 roku w Polsce. Jak potoczą się ich losy? Przekonajcie się sami.

Książka opowiada o trudnych losach rodziny Niemojskich, która stara się odnaleźć siebie i spokój w trudnej, burzliwej sytuacji panującej w kraju i na świecie. 18-letnia Wiktoria po ciężkiej, przebytej chorobie ma opuścić Warszawę, którą kocha, by wyruszyć na wieś. Pozostałymi bohaterami powieści są Gustaw i Fryderyk, bracia Wiktorii, oraz Ksawery i Hortensja, czyli rodzice rodzeństwa.

Głowa rodu oraz starszy Fryderyk związani są z wojskiem, młodszy skupia się na dobrej zabawie i hulaszczym życiu, zaś matka udziela się charytatywnie i zapewnia ciepło domowego ogniska. Wokół toczy się walka o niepodległość ojczyzny. Mamy okazję przyjrzeć się jej z perspektywy zwyczajnych obywateli i zaobserwować, co bardziej niezwykłe, że niektórzy z nich widzą w bolszewikach możliwość ratunku. Co z tego wyniknie? Jak pogodzić sprzeczne wizje i idee wszystkich ludzi?

Zanurz się wraz z bohaterami w realia lat 20. XX wieku i przemierzaj wraz z nimi ulice walczącej Polski. Da to możliwość obserwacji przemian zachodzących na naszych ziemiach w tamtych latach oraz stopniowego dorastania bohaterów powieści. Czy siła rodzinnych więzi zwycięży każdą przeszkodę?

 

„Dublerka” to niezwykły thriller psychologiczny stworzony przez cztery bestsellerowe autorki! Sprawdź, jak daleko można się posunąć, by ochronić własne dziecko.

Cztery matki i ich córki. Dzieci potrafiły się pogodzić, kobiety nie są w stanie zapomnieć. Ktoś będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce, nie patrząc na to, że przy okazji może zdradzić kilka prywatnych, do tej pory pilnie strzeżonych sekretów.

„Dublerka” to powieść psychologiczna, za której fabułę odpowiada czwórka autorek: Sophie Hannah, B.A. Paris, Holly Brown i Clare Mackintosh. Mimo różnych stylów i zupełnie innego sposobu kreowania bohaterów pisarkom udało się zachować spójność, dzięki której napięcie utrzymuje się od początku do końca opowieści.

W londyńskiej akademii sztuk scenicznych uczą się córki głównych bohaterek: Ruby, Bel, Sadie i Jess. Ich matki poróżniła kłótnia, która trwa do tej pory. Kobiety będą musiały ponownie zadziałać w interesie swoich dzieci, w szkole pojawia się bowiem nowa uczennica, która zaczyna im zagrażać.

Każda z matek reprezentuje zupełnie inny model wychowawczy, który będzie musiała dostosować do sytuacji. Będziemy mieć do czynienia z zazdrością, niespełnionymi ambicjami, toksyczną relacją, a nawet obsesją i reżimem domowym. Rozpoczyna się śledztwo, w wyniku którego na jaw wyjdą nie tylko dawne niesnaski i grzechy, ale pojawią się też tajemnice, które zmienią nasze postrzeganie bohaterek. Każdej z nich, bez wyjątku.

Zapraszamy serdecznie !!!