Mała książka – wielki człowiek

Nasza Biblioteka od kilkunastu miesięcy bierze udział w projekcie Instytutu Książki „Mała książka, wielki człowiek”.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych Czytelników, którzy bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w kampanii. W październiku aż sześcioro dzieci zostało nagrodzone dyplomami.

 

 

 

 

 

 

Serdecznie gratulujemy:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo cieszy nas fakt, że do wspólnej zabawy dołączają nowe dzieci. Uczniowie z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej z Rojewa, mimo, że wkroczyli w wiek „juniorów” chętnie uzupełniają swoje karty i ambitnie pracują na swój dyplom

 

 

Natomiast najmłodsi odbierają swoje pierwsze wyprawki i rozpoczynają książkową podróż. Jest to dla nas wspólna przygoda i wielka radość towarzyszyć dzieciom w odkrywaniu książkowego świata.

 

Jeszcze parę słów o projekcie….

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.