Ferie w bibliotece – „Słodkie co nieco Kubusia Puchatka” cz. 2

„Mam w spiżarni dwanaście garnczków, które wołają mnie już od godziny.” Pamiętacie te słowa Kubusia Puchatka?

Tak właśnie naszych czytelników zawołała Pani Ala Jakubowska na kolejne „Słodkie co nieco Kubusia Puchatka”. Dzisiejsze spotkanie kulinarne poskutkowało nie tylko przepysznymi babeczkami z kremem budyniowym i owocami, ale również stworzeniem prawdziwej książki kucharskiej. A było to tak…

Kiedy Pani Ala nauczyła dzieci robić ciasto i krem, kiedy kuchnię nasycił słodki zapach wypiekanych babeczek, kiedy pięknie ozdobione słodkości lądowały do miejsca ich przeznaczenia – brzuszków małych cukierników, wtedy wszyscy udaliśmy się do biblioteki, gdzie wiedzę o kulinariach, którą przekazała Pani Ala mali adepci cukiernictwa przelali na karty stworzonych przez siebie „Książek Kucharskich”.  Wyśmienite przepisy ozdobiły kolorowymi obrazkami, nikogo innego tylko Kubusia Puchatka, a gwarancję jakości dała pieczęć „Pyszności Babci Ali”. Dzieci zabrały je do domów, aby przygotować takie same cudeńka dla swoich najbliższych. Smacznego!