Narodowe Czytanie 2018

Trzeci rok z rzędu Biblioteka Publiczna w Rojewie przystąpiła do akcji społecznej pod hasłem Narodowe Czytanie. Wybrane fragmenty powieści pt. „Przedwiośnie” czytały osoby dorosłe oraz przygotowani przez nauczycieli uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Każdy z czytających otrzymał własny egzemplarz ww. powieści. Ponadto nasza placówka przygotowała wystawę poświęconą autorowi książki, Stefanowi Żeromskiemu. Znalazły się na niej różne wydania „Przedwiośnia”, jak również inne znane tytuły. Ciekawostkę stanowiła wystawa prywatnych czasopism obejmujących okres międzywojenny. Dodatkowo wydarzenie uświetniła przygotowana przez panie zajmujące się twórczością ludową wystawa  prac haftu kujawskiego, haftu krzyżykowego oraz koronkarstwa.