Wakacje z biblioteką – Malowanie na szkle

Pierwsze wakacyjne zajęcia rozpoczęliśmy od zaprezentowania dziecięcej literatury.  Zaproponowano dwie książki o tematyce wakacyjnej. Młodszym dzieciom przybliżono: „Wakacje Detektywa Pozytywki”, natomiast nieco starszym uczestnikom spotkania polecono „Marzenia na miotle”. W trakcie prezentowania literatury, narodził się pomysł, aby zebrani stworzyli swoje własne wakacyjne opowiadanie. Przerzucając gumową piłeczkę, uczestnicy dodawali po kilka zdań do tworzonej historii. Postanowiono kontynuować letnią opowieść do zakończenia wakacyjny zajęć w bibliotece.

W dalszej części spotkania zebrani ozdabiali specjalnymi farbami szklane słoiki. Powstały piękne wazony na letnie kwiaty. Po nałożeniu nakrętki, wazony przemieniły się w ozdobne pojemniki, np. na cukierki, kredki, itp.  J W przerwie między pracami manualnymi, dzieci rozwiązywały zagadki.