Lekcja biblioteczna dla kl IV

Dzisiaj naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Rojewicach. Tematem spotkania była historia książki. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji, o tym jak zmieniała się forma książki na przestrzeni dziejów. Dowiedzieli się, że pierwsza  książka nie przypominała, znanych nam książek, bo to była książka żywa – książka człowiek. Istniała w czasach, gdy ludzie nie umieli czytać ani pisać, gdy nie istniały litery ani papier, a wszystkie prawa, wierzenia oraz podania przechowywano w pamięci ludzkiej. Następnie omówiliśmy drogę, jaką przebyła książka tj. od glinianej tabliczki do e-booka.  W dalszej  części spotkania mówiono o tym, jak ważne jest czytanie książek, Które rozwija, uszlachetnia, przynosi radość i jest paszportem do świata, który przekracza granice czasu, a także przestrzeni. Na koniec dzieci rozwiązywały krzyżówki literackie.