Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się Dzień Pluszowego Misia. W naszej bibliotece obchodziliśmy je dzisiaj. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rojewicach przyszły do biblioteki ze swoimi pluszakami. Grupie maluchów towarzyszyły panie: Urszula Barczak, Sylwia Dobrzyńska i Beata Tomczak. Na początku spotkania uczestnicy poznali historię pluszowego misia, opowiedzieli też o misiach, które są bohaterami filmów i książek dla dzieci. Potem z uwagą wysłuchali fragmentu książki pt. ,,Kubuś Puchatek”, który czytała dla nich bibliotekarka oraz pani Anna Bejgrowicz. Po lekturze dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią wysłuchanej lektury. W dalszej części zajęć odbyły się zabawy pluszowymi zabawkami przy akompaniamencie muzyki. Za aktywny udział w DNIU PLUSZOWEGO MISIA dzieci zostały nagrodzone odznaką PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA. Na zakończenie można było poczęstować się niedźwiedzim przysmakiem czyli pysznym miodem. Niespodzianką dla dzieci były również misiowe żelki. Ten dzień dostarczył wszystkim wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń.