Poznajemy historię Kujaw

W Filii bibliotecznej odbyły się zajęcia dla dzieci. Uczestnicy poznali historię Kujaw, jednej z ważniejszych dzielnic i księstw średniowiecznej Polski oraz jej obrzędy i zwyczaje. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali czytanych przez panią Krystynę Dymet prezesa Stowarzyszenia Miłośników Kultury ,, Sami – Swoi’ regionalnych legend i podań: Inowrocławskie legendy, ,, Czarna dama’’ błąka się po inowrocławskich ulicach, ,,O skrzacie, który w Inowrocławiu opiekował się końmi’’ oraz ,, Kujawskie opowieści, czyli dwa tygodnie z dziadkiem”, w opracowaniu Krzysztofa Semenowicza – absolwenta Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich. Po wysłuchaniu opowieści dzieci przystąpiły do wykonywania jednego z elementów stroju kujawskiego – rogatywki  z piórem, która była nakryciem głowy kawalerów. Zajęcia plastyczne łączące zabawę z edukacją, rozwijające wyobraźnię i zdolności manualne prowadziła pani Anna Bejgrowicz.

Podczas spotkania na dzieci czekała także słodka niespodzianka w postaci gofrów z konfiturami, które przygotowały panie ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Kujawskiej ,, Sami Swoi’’.