Biblioteka czeka

Kochani !!!

Miło nam poinformować, że od poniedziałku tj. 11 maja 2020 r. otwieramy drzwi Biblioteki i czekamy na Was z niecierpliwością.

Jednak mając na uwadze wzajemne bezpieczeństwo zmuszeni jesteśmy wprowadzić pewne ograniczenia, które są konieczne w trakcie pandemii COVID-19.

1. Od dnia otwarcia Biblioteka oraz filie biblioteczne pracują wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek.
  2. Do odwołania zamknięte będą czytelnie. Nie będą udostępniane zbiory na miejscu i organizowane imprezy, spotkania, zajęcia, warsztaty itp. brak będzie wolnego dostępu do katalogów kartkowych i czasopism oraz stanowisk komputerowych.
  3. Do biblioteki należy przyjść zaopatrzonym w rękawiczki ochronne oraz z zasłoniętymi ustami i nosem.
  4. Użytkownicy będą wchodzić pojedynczo, zachowując 2 metrową odległość.
  5. Czytelnicy po wejściu do Biblioteki powinni zdezynfekować ręce .
  6. Zużyte rękawice, chusteczki higieniczne, ręczniki wyrzucane będą do wyznaczonych koszy.
  7. W Bibliotece będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 3 czytelników.
  8. Nie wolno dezynfekować zwracanych książek preparatami dezynfekującymi.
  9. Zwracane przez czytelników książki odkładane będą na okres kwarantanny trwający 3 dni.
  10. Przyjmowanie zwracanych książek odbywać się będzie w pomieszczeniach bibliotek, na stanowiskach zabezpieczonych osłonami z pleksi oraz z zachowaniem 2- metrowego odstępu pomiędzy bibliotekarzem a użytkownikiem.
  11. W związku z likwidacją wolnego dostępu do księgozbioru książki podawane będą przez bibliotekarzy.
  12. Po każdym przyjęciu książek dezynfekowane będą rękawice, blaty,  klawiatury, myszki i telefony.
  13. Dzieci poniżej 13. roku życia nie mogą samodzielnie korzystać ze zbiorów biblioteki, ani w niej przebywać bez opieki osoby dorosłej.
  14. Zalecane jest, aby przyjść z listą książek do wypożyczenia, co skróci czas przebywania w placówce.
  15. Termin i godzinę wizyty należy ustalić telefonicznie co pozwoli na uniknięcie kolejki i płynny ruch w Bibliotece. Można podać telefonicznie również tytuły książek, które planuje się wypożyczyć, wówczas pracownik przyszykuje pozycje, które będą czekały do odbioru.

Wszelkie informacje udzielane są pod numerami telefonu:

GBP w Rojewie – 533-322-536 kierownik U. Gutowska

Oddział dla dzieci i młodzieży w Rojewie – 509-810-298 D. Żurowska