Narodowe Czytanie 2024!

W sobotę – 7 września, odbyła się 13. edycja Narodowego Czytania.
W tym roku czytaliśmy dramat Juliusza Słowackiego pt. „Kordian”, który opowiada o walce Polaków z caratem. Można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu, że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia – do klęski.
W naszej gminie za przygotowanie merytoryczne i logistyczne tego ogólnopolskiego wydarzenia czytelniczego odpowiadały oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rojewie oraz biblioteka Szkoły Podstawowej w Rojewie. Dziękujemy uczniom tej szkoły za artystyczną oprawę wydarzenia. Zuzanna Kusiewicz, Mikołaj Bednarski i Filip Żurowski – wielkie brawa!!!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rojewskiej odsłony Narodowego Czytania.
Wiemy już, że w przyszłym roku lekturą Narodowego Czytania będą utwory Jana Kochanowskiego.
Do zobaczenia za rok!
Zapraszamy na fotorelację na profilu FB: