Przerwa na Czytanie w Szkole Podstawowej w Rojewicach

18 października 2023 roku Szkoła Podstawowa im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach wraz z filią biblioteczną w Rojewicach wzięła udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji – „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie to realizowane było w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W tę piękną środę wszyscy uczniowie wraz z pracownikami szkoły włączyli się w akcję mającą na celu promowanie czytelnictwa. Przerwę o godzinie 1035 spędzili w klasach i na korytarzu, czytając fragmenty swoich ulubionych książek. Dodatkową atrakcją tego dnia była specjalnie przygotowana fotobudka, która znajdowała się w szkolnej bibliotece i każdy mógł sobie zrobić w niej pamiątkowe zdjęcie.

Uatrakcyjnieniem tego dnia był konkurs na najciekawsze przebranie za postać z bajki lub lektury. Konkurs największym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów klas najmłodszych, za co otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.

Dziękujemy osobom zaangażowanym w tę piękną akcję. Mamy nadzieję, że zachęci ona wszystkich do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca.