Spotkanie ku długowieczności. Gminny Dzień Seniora

Zdrowie nie ma ceny. Radość drugiego człowieka nie ma ceny. Dlatego jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim osobom, które z ogromnym zaangażowaniem i serdecznością zaangażowały się w przygotowanie Gminnego Dnia Zdrowia. Spotkanie dla Seniorów pod hasłem : „Spotkanie ku długowieczności” zorganizowano z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rojewie, Stowarzyszenia Miłośników Kultury Kujawskiej oraz Gminnej Rady Kobiet. Zebrani goście mieli okazję wysłuchać wykładu Pani dr Marty Nadrajkowskiej🩺,, specjalisty Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii, aktualnie Koordynatora Stacji Dializ Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. L. Błażka w Inowrocławiu. Pani doktor podzieliła się cennymi poradami, jak wspierać organizm, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Pani mgr Liliana Gapińska-Ciechorska zademonstrowała praktyczne sposoby na wzmacnianie pamięci i funkcji poznawczych👏, natomiast pani mgr Wioletta Buzuk opowiedziała jak w domowych warunkach można sobie pomóc podczas dolegliwości związanych z rwą kulszową💪. Osoby chętne mogły skorzystać z masażu przeprowadzonego przez panią Wiolettę oraz zmierzyć poziom ciśnienia krwi, którego pomiarów dokonywała pani Małgosia Kroplewska👩‍⚕️. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska:
– z kosmetykami naturalnymi prowadzone przez panię Edytę Krawczyk⚱️
– z miodami z pasieki Paul z Gniewkowa🍯,
– z ziołami, naturalnymi syropami i sokami pani Danuty Linczak🧉.
Stoisko z poczęstunkiem przygotowały panie z Gminnej Rady Kobiet. Szczególnie pragniemy podziękować pani Aleksandrze Czarneckiej, która ofiarowała kosz z jabłkami🍎🍎🍎. Ogromne słowa uznania i szacunku kierujemy również w stronę pani dr Joanny Wiecheckiej-Korenkiewicz💖 za okazane nam wsparcie i serce. Serdeczne podziękowania dla Księży Proboszczów z terenu Gminy Rojewo za pomoc w akcji informacyjnej o wydarzeniu🥰.
Życzymy wszystkim wszelkiego dobrego i dużo zdrowia💖