OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Ten wspaniały dzień obchodzony jest 8 maja już od 1985 roku, to Święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Z tej okazji 12 maja 2023 roku, dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach wraz z paniami Lucyną Wasilą i Sabiną Nowicką-Prusak odwiedziły Filię biblioteczną w Rojewicach. W trakcie spotkania dzieci zwiedziły bibliotekę, poznały tajniki pracy bibliotekarza, a  także zapoznały się z księgozbiorem dostępnym w Filii. Miłą niespodzianką były własnoręcznie przygotowane przez dzieci laurki, pełne kolorów i kwiatów, a także prześliczne świeczniki ozdobione przez najmłodszych.

Bardzo dziękujemy za piękne życzenia. Liczymy na to, że dzieci będą nas odwiedzać i wypożyczać książki, bo to dla każdego bibliotekarza jest największą radością.