ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI W BIBLIOTECE

Wraz z nadejściem wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji.

Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania oraz nauczania poezji na całym świecie.

UNESCO zdeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Z tej okazji 21 marca 2023 roku w naszej Filii bibliotecznej w Jezuickiej Strudze odbyło się spotkanie z czytelnikami.

Uczestnicy zapoznali się z twórczością naszej lokalnej mieszkanki – pani Halinki. Czytaliśmy najróżniejsze wiersze. Było wiosennie, poetycko, wzruszająco i zabawnie.

Zachęcamy Was do przeczytania chociaż jednego wiersza, ponieważ „Poezja jest wtedy, gdy emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa” (Robert Frost).