Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

29 stycznia Filia biblioteczna w Rojewicach dołączyła do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy dotyczył on wszystkich, zarówno młodszych jak i starszych osób. W 2023 r. Fundacja zbierała pieniądze na walkę z sepsą – chorobą, która jest zabójcą wielu pacjentów. Szansą na uratowanie im życia jest szybkie rozpoznanie i najnowocześniejszy sprzęt na świecie, który chce kupić Fundacja. Hasło 31. Finału to „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”.

W Filii bibliotecznej można było znaleźć puszkę i wesprzeć ten szczytny cel. Zmarznięci wolontariusze mogli też się  u nas ogrzać przy gorącej czekoladzie oraz  herbacie, a także skosztować czegoś słodkiego. Co więcej, zapachem grillowanej kiełbaski staraliśmy się przyciągnąć jak najwięcej osób, czego skutkiem było zebranie pokaźnej kwoty pieniężnej.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za wsparcie i okazane serce. Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!