Konkurs recytatorski

8 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej pt. „Ojczyzno moja”.

Został on przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 4-6 oraz
kl. 7-8. Dobór repertuaru był bardzo interesujący, a główny organizator – pani Aneta Dawidowicz – zwróciła szczególną uwagę na to, aby utwory nie powtarzały się, co dało ciekawy obraz polskiej poezji patriotycznej.

Jury, w skład którego wchodziła pani Karolina Ziarniecka – bibliotekarka z Filii bibliotecznej w Rojewicach oraz pani Urszula Barczak – bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Rojewicach, mogło wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów: M. Konopnickiej „Pieśń o domu”, „Ojczyzna moja”, T. Kubiaka „Tu wszędzie Polska”,  W. Chotomskiej „Twój dom”,
K. Wojtyły „Myśląc Ojczyzna”, W Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, K.K. Baczyńskiego „Niebo złote ci otworzę”.

10 listopada podczas szkolnych obchodów Dnia Niepodległości zwycięzcom i wyróżnionym uczestnikom konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody. Gratuluję wszystkim uczniom, którzy włożyli swój trud w przygotowanie pięknych recytacji i dziękuję pani Anecie Dawidowicz – nauczycielce j. polskiego ze Szkoły Podstawowej w Rojewicach za zaproszenie do współpracy.

Karolina Ziarniecka