Światowy Dzień Drzewa w Jezuickiej Strudze

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa z tej okazji Filia biblioteczna w Jezuickiej Strudze zorganizowała dla swoich czytelników kolejne zajęcia jesienne. Dzisiejsze spotkanie  koncentrowało się wokół liści. Wiosną czekamy na nie z utęsknieniem, latem zapewniają nam cień, a jesienią szeleszczą pod stopami i zachwycają kolorem. Można z nich stworzyć wiele prac plastycznych, w tym kwiaty, które dziś robiliśmy. Najłatwiej pracuje się z liśćmi klonu, są duże i elastyczne. Naukę rozpoczęliśmy od wykonania środkowego płatka, później powoli dodawaliśmy kolejne. Opanowanie techniki dodawania kolejnych liści było dość czasochłonne, ale ostatecznie udało się nam stworzyć przepiękne bukiety z darów jesieni. Nie zabrakło także rozmów na temat nowości wydawniczych, które są dostępne w naszej bibliotece.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybycie.