Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Rojewicach

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach przy współpracy Filii bibliotecznej w Rojewicach po raz kolejny przyłączyły się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Uczennice z klasy V odwiedziły odziały przedszkolne i odczytały maluchom krótkie bajeczki. Klasy IV – VIII natomiast  zaczynały każdą lekcję od 5 – minutowego czytania swojej ulubionej książki.

Do biblioteki szkolnej zostały zaproszone klasy I-III. Panie bibliotekarki wspólnie z Gabrysią Cieślak, Madzią Przybyłą oraz Martyną Plechowicz przygotowały dla nich niespodziankę. W bajeczny sposób odczytały opowiadania Waldemara Cichonia z serii „Cukiereczku, Ty Łobuzie”. Dziewczynki za wspaniałą prezencję i wielkie zaangażowanie zostały nagrodzone dyplomami, a wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Pamiętajmy, głośno czytajmy! Dzięki temu rozwijamy swoją wyobraźnię, wspomagamy koncentrację, zwalczamy nieśmiałość, rozluźniamy swoje ciało i pomagamy uspokoić rytm serca.

K. Ziarniecka