Czytanie na ekranie – „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Kolejny rok szkolny dobiega końca.  Oczekujących na ostatni dzwonek Czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Rojewie zaprosiliśmy na lekcję biblioteczną w wersji kinowej.

Pani Liliana Gapińska-Ciechorska, nauczyciel języka polskiego, zaproponowała projekcję lektury, która będzie czekała na uczniów w przyszłym roku szkolnym. Taka mała podróż do krainy baśni:)

Hobbit, czyli tam i z powrotem to niesamowita powieść fantasy dla dzieci autorstwa J.R.R. Tolkiena. Została ona wydana 21 września 1937 roku.

Opowiada o wyprawie podjętej przez krasnoludów tworzących kompanię Thorina i towarzyszącego im hobbita nazwiskiem Bilbo Baggins do zajmowanej przez smoka Smauga Samotnej Góry w celu odzyskania zagarniętych skarbów i dawnej siedziby krasnoludów. Po drodze, w jaskini Golluma, Bilbo Baggins znajduje pierścień, który daje mu moc bycia niewidzialnym.

Po wydaniu powieść szybko zyskała uznanie czytelników. Wydawca poprosił autora o kontynuację zdarzeń, która ostatecznie ukazała się jako Władca Pierścieni.