Spotkanie z Czytelnikami

Dnia 9 maja w Filii bibliotecznej w Jezuickiej Strudze odbyło się spotkanie  z czytelnikami  w ramach

XIX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK

pod hasłem „BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU”.

Na samym początku pani Krystyna Dymet wyrecytowała „Litwo, ojczyzno moja…” jest to najbardziej rozpoznawalny fragment z dzieł Adama Mickiewicza, a – w szerszej perspektywie – jednym z najbardziej znanych wyjątków z polskiej poezji. Odczytała również wiersz Cypriana Kamila Norwida „Moja piosnka” oraz wiersz Władysława Broniewskiego „Bagnet na broń”. Pani Ewa Ponichtera przedstawiła nam piękną balladę Adama Mickiewicza „Świtezianka”.

Obydwu paniom serdecznie dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie.

W następnej kolejności wszyscy uczestnicy rozwiązywali quizy literackie, a także grali w bajkowe kalambury.

Obydwa zadania wywołałaby wiele pozytywnych emocji i uśmiechy na ustach naszych uczestników.

Czas w bibliotece umiliła nam kawa jak i pyszne ciasto przygotowane przez nasze czytelniczki.