Dzień bibliotekarza

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

„KARTKA DLA BIBLIOTEKARZA”

W czwartek 20 maja 2021 roku podsumowano konkurs plastyczny „KARTKA DLA BIBLIOTEKARZA”. Został  on zorganizowany po raz kolejny przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rojewie – Filia Rojewice. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie prace plastyczne i wiersze. Zawierały one wiele ciepłych słów, co bardzo nas cieszy.

Nadesłane prace oceniono w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy I – III oraz IV –VIII.

Uczniowie włożyli wiele zaangażowania w wykonanie swoich kartek. Komisja w składzie: Krystyna Cicha, Magdalena Chwastyk, Urszula Barczak miała przyjemność je oceniać. Jury przyznało  następujące nagrody i wyróżnienia:

W grupie wiekowej klas I – III  nagrody otrzymali:

• I miejsce – Jasiu Kujawiński ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach,
  • II miejsce – Lenka Daroszewska ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach,
  • III miejsceAlicja Strzyżyńska ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka  w Rojewicach.

W grupie wiekowej klas I – III wyróżnienia otrzymali:

• Ola Cieślak ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach,
  • Amelia Dziębor ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach,
  • Michał Maciejewski ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach,
  • Wiktoria Wawer ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach,
  • Wiktoria Kuźniacka ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach.

W grupie wiekowej klas IV-VIII nagrody otrzymali:

• I miejsce – Nikodem Ziarniecki ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach,
  • II miejsce – Barłomiej Sak ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach,
  • III miejsceHanna Losik ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach.

Wszyscy laureaci otrzymali książki oraz pamiątkowe dyplomy.

Bardzo dziękuję klasie pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. M. Skrzypczaka w Rojewicach, której wychowawcą jest pani Sylwia Dobrzyńska za odwiedziny i osobiście złożone życzenia. Dzieci po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę w Rojewicach. Podczas tego spotkania dowiedziały się, że posiadamy nie tylko lektury szkolne i książki dla dzieci, ale także literaturę dla dorosłych jak          i literaturę popularno-naukową. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzały pomieszczenia biblioteczne oraz z zaciekawieniem przeglądały nasze zbiory. Wyjaśniliśmy im, że w bibliotece nie tylko wypożycza się książki, ale również można w niej miło spędzić czas na zabawach, grach czy na wykonywaniu kreatywnych zadań.