Narodowe Czytanie 2020 – „Balladyna” Juliusza Słowackiego

Narodowe Czytanie za nami!
Czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego

Gmina Rojewo po raz kolejny obchodziła święto literatury, jakim jest Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego – wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Akcja objęta jest Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

Dbałość o język polski i prezentowanie najważniejszych dzieł literackich w najlepszych interpretacjach to jedno z zadań szkoły. Naturalnym jest więc zaangażowanie w tego typu akcje. Ze względu na obecną sytuację, zaproponowaliśmy nową – zdalną formułę Narodowego Czytania, do której zaprosiliśmy wszystkich chętnych poprzez ogłoszenie akcji w Internecie.

Do wspólnego czytania tradycyjnie przyłączyli się uczniowie szkół podstawowych, nauczyciele, mieszkańcy oraz wójt gminy Rojewo Pan Rafał Żurowski wraz z małżonką.

Uroczystość cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba nadesłanych nagrań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne czytanie oraz Patrykowi Radzimskiemu za montaż nagrania. Już teraz zapraszamy do przyszłorocznej edycji. Mamy nadzieję, że kolejne wybitne dzieło literatury polskiej przeczytamy w tradycyjny sposób, a będzie to „Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

Organizatorzy:

Joanna Sierzputowska, Sylwia Radzimska
(Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rojewie) 

we współpracy ze Szkołą Podstawową w Rojewicach
i GBP w Rojewie – Filią w Rojewicach