Wirtualny wernisaż Bernadety Lewandowskiej

„Życie jest baśnią pisaną przez Boga”  to słowa niezwykłej artystki, która od życia dostaje tyle samo pięknych darów co  udręczonych chwil.  Pani Bernadeta Lewandowska otrzymała niezwykły talent i tkliwą duszę artystyczną, niestety cierpi na schorzenie, które próbuje ją zatrzymać w twórczej realizacji. Jednak ku naszej uciesze artystka w każdej chwili, kiedy choroba pozwala jej odetchnąć, maluje nam świat pod opieką aniołów. W swej twórczości umiłowała sobie właśnie Anioły, bo jak mówi „unoszą ją z ziemskiego błota”. Jednak delektując się jej pracami możemy doświadczyć wrażenia, że to Niebieskie Stworzenia wybrały ją na swoje lustro.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy Państwu zaprezentować artystkę, ponieważ jest ona mieszkanką naszej gminy i od lat śledzimy drogę jej  rozwoju. Jednak autorka nie ogranicza się do lokalnych wystaw. Gościła z ekspozycją swojej twórczości m.in. w Brzozie, Nowej Wsi, Gniewkowie oraz w inowrocławskim Muzeum im. J. Kasprowicza. Wszystkie instytucje i osoby zainteresowane organizacją wystawy, prelekcjami i wernisażami prosimy o kontakt poprzez naszą placówkę, pod numerem telefonu 533 322 536.

Zabieramy dziś  Państwa na prawdziwą kulturalną ucztę – wirtualny wernisaż Pani Bernadety.

Autor prezentacji: Piotr Żurowski

Sporządziła: Dorota Żurowska