Ferie z psim zaprzęgiem

Ferie zimowe w pełni, dlatego mimo braku zimowej aury zabraliśmy dzieci w odległą białą krainę, krainę Świętego Mikołaja. Była to podróż nie byle jaka, bo psim zaprzęgiem. Zabrali nas tam Daria i Krzysztof Nowakowscy i ich pieski Husky.

Małżeństwo od kilkunastu lat zajmuje się psimi zaprzęgami – wyprawami i długodystansowymi wyścigami na Dalekiej Północy. Jako pierwsi Polacy pokonali psimi zaprzęgami trzysta kilometrów zamarzniętego jeziora Inari w Laponii. Ich miłość dla zwierząt objawia się w prowadzeniu Domu Psiego Seniora, gdzie opiekują się psiakami, które nie mogą już brać czynnego udziału w wyścigach. Podróżnicy podczas spotkania poprzez projekcję niezwykłych zdjęć ze swoich podróży opatrzoną ciekawymi opowieściami, w magiczny sposób przenieśli nas w świat białych przestworzy kolorowanych Zorzą Polarną. Dzieci wiele nauczyły się podczas tej interakcji, nie tylko o dalekim Biegunie Północnym, ale również o tym jak niezwykłymi towarzyszami człowieka są psy. Mali odbiorcy mieli również okazję zakupić książeczkę dla dzieci, której autorem jest K. Nowakowski, pt. „Lapońska przygoda Mai”

Nowakowski stworzył również pozycję pt.”23 kilometr”. Jest to książka o pasji, o marzeniach, o trudnej drodze do ich realizacji. Książka o wielkiej miłości do zwierząt i natury. Książka pełna emocji.Nie tylko dla miłośników psów, czy psich zaprzęgów. To rzecz znacznie szersza, bo dotycząca wielu aspektów życia.

Mamy nadzieję, że spotkanie z tak niesamowitymi ludźmi zainspirowało naszych czytelników do aktywnego stylu życia i niestandardowych dyscyplin sportu.