Ferie w bibliotece – Szkolenie z pierwszej pomocy

W ostatni dzień ferii pani Magdalena Pijanowska – opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rojewicach zorganizowała szkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję m.in. układać rówieśników w pozycji bocznej bezpiecznej oraz ćwiczyć wykonywanie masażu serca na fantomie.

Uczestnicy spotkań w bibliotece każdego dnia mieli zapewniony ciepły posiłek, a na zakończenie ferii, wspólnie zorganizowaliśmy grilla, podczas którego raczyliśmy się pyszną kiełbaską.

Dziękujemy wszystkim za udział i za zaangażowanie.  Szczególne podziękowania dla pani Anny Bejgrowicz za pomoc przy zajęciach plastycznych i pani Danuty Linczak za przeprowadzenie warsztatów mydlarskich.