Ferie w bibliotece – Nietypowa zakładka do książki

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od pomalowania farbami gipsowych odlewów bukietów kwiatów, które mogły być kolejnym prezentem dla Babci lub Dziadka. Pomalowane elementy odłożyliśmy do wyschnięcia i przystąpiliśmy do drugiego projektu – wykonania narożnikowej zakładki do książki. Pomysł zaczerpnęliśmy z książki z cyklu „Akademia Pomysłów” – pt. „Pomysły na cały rok”. Początkowo zadanie wydawało się bardzo proste do wykonania. Jednak w trakcie realizacji okazało się, że precyzyjne wyrysowanie trzech równych kwadratów w jednym dużym kwadracie nie było wcale takie proste. Gdy wreszcie się udało, to już dosłownie po chwili dzieci z jednego tekturowego kartonika „ wyczarowały” narożnikowe zakładki – kotki, zakładki – żabki oraz inne stworki. Zachęcam do obejrzenia zdjęć tych nietypowych „znaczników” ,a także  do odwiedzin w bibliotece dziecięcej i wypożyczania  książek wyżej wymienionej serii. Korzystając z przykładów, które zawierają „Akademie Pomysłów” dziecko uczy się kreatywności. Dodatkowo twórczo spędzony czas w towarzystwie rodziców, bądź dziadków jest bezcennym doświadczeniem.