Wakacje za biblioteką – Malowanki lewą ręką

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęto od zaprezentowania literatury dla dzieci. Lato, to czas większej swobody i beztroski. Nie wolno jednak zapominać o bezpieczeństwie. Najmłodszym polecono więc książkę „Bezpieczni na drodze”. Nieco starszym dzieciom zaprezentowano egzemplarz z serii przygód Mikołajka , pt. „Wakacje Mikołajka”.

W dalszej części spotkania ogłoszono konkurs na najpiękniejszą mandalę pokolorowaną lewą ręką. Ponieważ terapeutyczne kolorowanki były naprawdę trudne – zawierały mnóstwo drobnych, skomplikowanych elementów, czas malowania lewą ręka ograniczono do 15 minut. Po kwadransie, uczestnicy konkursu odetchnęli z ulgą i dalej już wypełniali kontury prawa ręką .

W trakcie kolorowania, osoba prowadząca zajęcia wyjaśniła uczestnikom, czym są mandale, na czym polega ich terapeutyczna funkcja, co oznaczają poszczególne kolory i kształty w tych specyficznych kolorowankach.

Na zakończenie zajęć rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsza mandalę i wręczono trzy nagrody główne oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich pozostałych uczestników. Po odebraniu nagród zebrani powycinali ze swoich kolorowanek wybrane elementy i stworzyli plakat przedstawiający „Wakacje w bibliotece 2018”.