Wakacje z biblioteką – Dzień psa

Pierwszego lipca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. Ponieważ większość uczestników wakacyjnych zajęć w bibliotece ma swojego ukochanego czworonoga, tematem przewodnim zajęć, był „pies”. Zajęcia rozpoczęto od rozmowy o naszych pupilach. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą na temat zwyczajów, żywienia, podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny dotyczących psa. Po krótkiej rozmowie przeczytano wybrane fragmenty książki: „Reksio. Wielka księga przygód”. Dzieci wymieniły się spostrzeżeniami na temat tytułowego bohatera, jak również innych „bajkowych piesków”.

W dalszej części zajęć dzieci przygotowały dyplom i medal dla „zaprzyjaźnionego z biblioteką” psa o imieniu Sharp. Przy najbliższym spotkaniu, uczestnicy uroczyście wręczą własnoręcznie przygotowane niespodzianki…

Ostatnie kilka minut spotkania poświęcono na kontynuację „Bibliotecznej opowieści wakacyjnej treści”. Klika rzutów piłeczką skutkowało dopisaniem kilkunastu zdań do tworzonego opowiadania.