Wróżka w przedszkolu

Wakacje to magiczny czas dla dzieci… czas niesamowitych przygód, wesołej zabawy oraz beztroskiego leniuchowania. Właśnie w nawiązaniu do rozpoczynających się wakacji, Pani Wróżka udała się z wizytą do Przedszkola Publicznego w Rojewie. Początkowo nieco onieśmielone dzieci, grzecznie przywitały Panią Wróżkę, po czym … poprosiły, aby je zaczarowała w kamienie. Pani Wróżka uznała jednak, iż  dzieci są tak grzeczne, że nie ma potrzeby rzucać zaklęć 🙂 Zamiast czarowania zebrani rozmawiali o wakacjach. Opowiadali co lubią robić w tym letnim okresie, jakie są podstawowe zasady bezpiecznego zachowania, jakie mają wakacyjne plany. Dzieci wysłuchały także fragmentu książki  „Poznaję świat z Puchatkiem” oraz rozwiązywały wakacyjne zagadki.

W dalszej części zajęć wesoła czarodziejka zaproponowała ruchowe zabawy z piłeczką.  Nieco zmęczone dzieci, zasiadły do stolików, na których rozłożono literaturę stosowną do ich wieku. Mali gospodarze z ogromnym zainteresowaniem oglądali bajki z serii „Kicia Kocia”, „Marysia”, czy też „Poznaję zawody”. Po kilkuminutowym przeglądzie zgromadzonej literatury, każde dziecko  wybrało sobie bajkę  oraz wyjaśniło, dlaczego właśnie tą książeczkę, chciałoby przeczytać.

Na zakończenie wizyty, w ramach podziękowania za odwiedziny, przedszkolaki zaśpiewały Pani Wróżce piosenkę o lecie i zaprosiły na kolejne spotkanie 🙂