Narodowe Czytanie

Dziś po raz piąty odbyła się akcja społeczna pod hasłem Narodowe Czytanie. Do ogólnopolskiego projektu mającego na celu podtrzymanie zainteresowania literaturą klasyczną przystąpiła również biblioteka wraz ze szkołami z terenu naszej gminy.

Na spotkanie w plenerze, w parku przy kościele parafialnym w Rojewie przybyły trzy pokolenia mieszkańców. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych. Tym razem lekturą było „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Zgromadzeni uczestnicy wysłuchali fragmentów dzieła w wykonaniu nauczycieli oraz młodzieży, a następnie obejrzeli przygotowaną wystawę książek pisarza – noblisty. Szczególne zainteresowanie wzbudziła przygotowana wystawa egzemplarzy złożonych z zamieszczanych w odcinkach wycinków w gazetach oraz kalendarz sprzed II wojny światowej i czasopisma z 1919 roku. Obecny na spotkaniu leśnik gminny p. Wiesław Wesołowski opowiedział przy okazji o dwóch unikalnych gatunkach drzew, jakimi są platan klonolistny oraz kasztanowiec jadalny. Przedstawiciele obydwu gatunków rosną w pobliżu miejsca dzisiejszego wydarzenia. W przerwie spotkania uczestnicy mogli skosztować przygotowanego na tę okazję słodkiego poczęstunku.